Pat Fulgoni Blues Experience

Historie bluesového projektu britského zpěváka Pata Fulgoniho je úzce spjata s festivalem BLUES ALIVE. Byl totiž historicky prvním, připraveným přímo pro tuto akci, a to už na třetím ročníku v roce 1998. O dva roky později se opakoval a do třetice Fulgoni s českou muzikantskou extratřídou vedenou kytaristou Lukášem Martinkem a doplněnou v tomto případě i o americkou kytarovou ikonu Garyho Lucase vystoupil na našem festivalu v roce 2010.

Mezitím stačil Fulgoni, tehdy frontman světově úspěšné britské kapely Kava Kava, jež se zabývala směsí funky, dubu a psychedelie, natočit v pražském studiu Faust Records čistě bluesové album The Dark Side Of The Blues s českými hudebníky. Fulgoni má ostatně k české scéně velmi blízko, podílel se i na dvou albech alternativní studiové kapely Urfaust (Pražská strašidla a Faust And Margaret), na kterých si kromě českých muzikantů zahrál i zmíněný Gary Lucas.

V současné době se Pat Fulgoni zabývá především elektronickou hudbou, tvoří nebo spolupracuje s projekty Camo & Krooked, Technimatic, London Elektricity či Zion Train. Láska k blues jej ale neopustila, krátce před prvním lockdownem, v roce 2019, sestavil pětičlennou kapelu Pat Fulgoni Blues Experience, se kterou zamýšlel v roce 2020 objet řadu žánrově odpovídajících festivalů po celé Evropě včetně návratu na BLUES ALIVE. Z tohoto plánu sešlo, teprve letos se, jak doufáme, očekávání naplní a s Patem Fulgonim se v Šumperku přivítáme jako starým dobrým přítelem.