Kirk Fletcher

Pětačtyřicetiletý kytarista a zpěvák Kirk Fletcher je v nejlepších muzikantských letech. Je dostatečně zkušený, a přitom ještě plný tvůrčího elánu a snahy i možnosti se dále vyvíjet. Pochází z kalifornské rodiny baptistického kněze, takže samozřejmě jeho první hudební stopy nelze hledat jinde než v kostele, v tom se za těch více než sto let vývoje bluesové muziky nic nezměnilo.

Kirk Fletcher se s kytarou otrkával jako doprovazeč několika bluesmanů z westcoastové americké scény (Junior Watson, Lynwood Slim ad.), debutové album I´m Here & I´m Gone vydal v roce 1999 na prestižní značce JSP Records. Zároveň přijal nabídku slavného Kima Wilsona z kapely Fabulous Thunderbirds ke společnému koncertování i nahrávání, které vyvrcholilo dokonce nominací na cenu Grammy.

Při nahrávání dalších Fletcherových alb si ve studiu podávaly dveře mnohé hvězdy první velikosti, kromě jmenovaného Kima Wilsona třeba zpěvačka Janiva Magness nebo fenomenální kytarista a producent Michael Landau. Ve druhé dekádě 21. století byl Kirk Fletcher členem úspěšné kapely The Mannish Boys, ale přivoněl si také k nejvyšším patrům světového mainstreamu, když jako sólový kytarista doprovázel italskou popstar Erose Ramazzottiho.

Odtud v polovině téhož desetiletí vedly jeho kroky do doprovodné kapely bluesrockové veličiny Joea Bonamassy. Paralelně při všech těchto angažmá ovšem rozvíjel svoji úspěšnou sólovou kariéru, vedl vlastní band a vydával alba s vlastním materiálem. Za to zatím poslední Hold On (2018) byl nominován na Blues Music Awards v kategorii Album současného blues. A byla to kytaristova už čtvrtá nominace na tyto nejrespektovanější ceny tohoto žánru.