Jumping Matt & His Combo feat. Custom Big Band

Hráč na foukací harmoniku Mátyás Pribojszki je absolutní hvězdou maďarské bluesové scény, jakýmsi jejím leaderem. Jeho hra na harmoniku je považována za plnoprávnou součást výkladní skříně evropského blues. Dobře to ví řada světových muzikantů (Duke Robillard, Tino Gonzales, Paul Lamb a mnozí další), kteří Pribojszkého přizvali ke spolupráci.

V roce 1995 postavil svou první kapelu Blues Fools, se kterou koncertoval mimo jiné i v roce 2003 na šumperském BLUES ALIVE, kde sklidil obrovský ohlas a obdiv nejen posluchačů, ale i kolegů muzikantů. Během deseti let existence kapela vydala čtyři umělecky i komerčně úspěšná alba. V dalších projektech, už psaných vesměs na protagonistovo jméno, rozšířil Mátyás Pribojszki svůj záběr ve vlastních kompozicích mimo striktní „dvanáctkové“ hranice směrem k jazzu a dalším stylům.

Tuto vizi naplnil na řadě studiových i živých alb, na kterých se představuje v akustickém i elektrifikovaném složení, vždy ale s plným nasazením, instrumentálním mistrovstvím a originálním autorským vkladem. V aktuálním projektu, vycházejícím z alba Dressed Up (2019) se Pribojszki obrátil k hudbě vycházející z klasického jump blues, swingu a rock´n´rollu, a jeho hráčské ekvilibristice kryje záda početná nepřekonatelně šlapající kapela. Takové zahájení BLUES ALIVE nejspíš ještě nikdy nemělo…