GravelRoad

To nejsyrovější Hill Country blues a seattleský grunge. Jak to jde dohromady? No třeba jako v hudbě téhle kapely. Na scéně se pohybují už dvacet let a nasbírali spoustu mimořádných zkušeností.

Z hlediska esenciálního cítění žánru pro ně bezpochyby muselo být obrovskou školou, když si je v roce 2008 vybral hillcountrybluesový exponent T-Model Ford (ano, ten, kterého pamětníci měli možnost vidět na čtvrtém ročníku Blues Alive v roce 1999) a jehož doprovázeli až do jeho smrti v roce 2013 a natočili s ním dvě alba Ladies Man (2009) a Taledragger (2010). Společně s ním si také zahráli na osobní pozvání režiséra a hudebníka Jima Jarmusche na kultovním festivalu All Tomorrows Parties po boku rockových hvězd typu Iggy and the Stooges nebo Sonic Youth.

A teď k druhé složce jejich hudby. Letošní album Duty To Warn pro GravelRoad technicky ošetřil od produkce po mastering slavný seattleský producent Jack Endino, jenž si získal proslulost spoluprací s kultovním labelem SubPop a přímou účastí u vzniku klíčových alb tak slavných devadesátkových kapel, jako byli Nirvana, Mudhoney nebo Soundgarden. Aniž bychom chtěli předbíhat, ve vzduchu visí nebezpečí, že nám GravelRoad ukážou, zač je toho loket…