Chicago Blues Festival feat. Marquise Knox, Dexter Allen, and Lady A

Jako tradiční následné turné hudebníků, kteří se zúčastní letošního 53. ročníku Chicago Blues Festivalu přijede na podzim do Evropy mimořádná sestava amerických muzikantů se třemi hlavními hvězdami.

Leaderem projektu je dvaatřicetiletý kytarista a zpěvák Marquise Knox. Ten se k blues díky rodině, v níž vyrůstal, dostal už ve velmi raném věku a jeho talent se projevil tak přesvědčivě, že ještě před nástupem puberty dostal možnost si zahrát s legendami kalibru Davida „Honeyboye“ Edwardse, Pinetopa Perkinse, Louisiana Reda či Huberta Sumlina. V osmnácti natočil debutové album, díky němuž byl nominován na Blues Music Award. Postupem let propracovával svůj sofistikovaný hráčský styl až do dnešní podoby, kdy je považován za jednoho z autentických následovníků B. B. Kinga.

Dvaapadesátiletý kytarista a zpěvák Dexter Allen pochází přímo ze státu Mississippi. V dětství hrál samozřejmě gospel v místním kostele, časem se propracoval k bluesové kytaře a do pozice kapelníka doprovodného bandu bluesové hvězdy Bobbyho Rushe. V roce 2008 vstoupil albem Bluezin My Way na sólovou dráhu, na níž s úspěchem setrvává dodnes.

Ozdobou celého programu pak bude čtyřiašedesátiletá bluesová a soulová pěvecká hvězda ze Seattlu Anita White, známá jako Lady A. Propracovala se z pozice dlouholeté doprovodné vokalistky různých převážně soulových projektů do pozice hrdé hvězdy pěti sólových alb a v neposlední řadě neúnavné občanskoprávní aktivistky.