> Česká Verze

Visits:
494376

Comments


                 

 

20.09.2020 (19:31:16) - rybicka@basumperk.cz

Dobrý den. Věřte nám, že dělat mrtvé brouky je to poslední, co bychom v těchto dnech chtěli. Situaci velmi pozorně sledujeme včetně aktuálních nařízení a podrobné stanovisko vydáme velmi brzy. Děkuji, že v těchto hektických dnech nám věříte. Moc vám děkuji za vaši důvěru a trpělivost.

20.09.2020 (09:09:46) - boogieman

Také by mne zajímalo, zda vůbec přijedou inzerovaní zahraniční účastníci, na které nás program nalákal neboť kdyby nebyla tak skvostná nabídka, tak určitě bych letos účast rovnou zavrhl neb že nový průšvih s koronavirem bude na podzim bylo nad slunce jasné (tedy někomu). Je hezké, že pan ministr silně lobuje a srdnatě tvrdí, že nebudou omezeny kulturní akce, ale bohužel riziko přenosu koronaviru se bude nyní ještě zvyšovat. S pokorou vůči vám, pořadatelům snažící se nám festival zajistit, se však ptám, nebylo by nejserióznější letošní ročník odpískat a platnost vstupenek převést na rok příští?

20.09.2020 (06:53:49) - pfilipsky@seznam.cz

Zdravím,
měl bych dotaz na organizátory festivalu na situaci, na kterou, zdá se, není vůbec reagováno. Situace s koronavirem začíná být kritická a na stránkách Blues Alive je ticho po pěšině, což je tedy silně na pováženou. Nechce se ani věřit, že by do této pokročilé doby, která zbývá do počátku festivalu, nikdo na tuto skutečnost nereagoval. Dozvídáme se, že akce jsou nově omezeny 10-ti stojícími lidmi apod. Má vůbec někdo z vás představu co bude a jestli bude, tak zda přijedou hudebníci z ciziny, kteří dle programu mají učinkovat atd. Zdá se, že děláte mrtvého brouka, což tady není v této situaci košet. Díky za odpověď. Petr Filipský

06.09.2020 (10:41:37) - jiri.jez@centrum.cz

ad. fotografové: Nevidím to tak tragicky. Já osobně na akci nefotím ani nemobilím a abych pravdu řekl, na nějaké obtěžování ze strany dokumentacechtivé části publika se nějak nemohu upamatovat. Podle mě se jedná o naprostou marginálii.

03.08.2020 (13:19:48) - zemřel Charlie Daniels

http://www.countryworld.cz/zpravy/11764-ve-veku-83-let-zemrel-charlie-daniels/

27.07.2020 (11:38:47) - zemřel peter green

https://musicserver.cz/clanek/63938/zemrel-peter-green-zakladatel-fleetwood-mac/

29.06.2020 (08:48:46) - Blues Alive

Dobrý den, od pátku je na našich stránkách v sekci "Ubytování" spuštěn objednávkový formulář pro rezervaci na SOŠ Šumperk. Další ubytovací kapacity budou následovat. Děkujeme za pochopení.

26.06.2020 (09:52:23) - mou.bosak@seznam.cz

Dobrý den, tady Opava (aspoň naše část :), připojuji se k Hurá "minela1709", lístky zakoupeny - jak to bude s internáty??? Bez "Sanatoria" je zle, nikoli blues :)))) - kdy lze očekávat naskočení objednávkových formulářů? - obrátil jsem se na uvedený mail, ale zřejmě tak to není a ubytování poběží klasickým způsobem, tedy jen chvilku vytrvat - je to tak? :) Děkuji :).

25.06.2020 (15:21:46) - minela1709@gmail.com

Hurá, hurá hurá, tak lístky zakoupeny. Listopad bez Šumperku by byl zcela zbytečný. :-) Jsou prosím nějaké informace jestli bude možný internát ? Děkuji.

25.03.2020 (09:47:07) - zemřel kenny rogers

https://www.idnes.cz/kultura/hudba/kenny-rogers-zemrel.A200321_080418_hudba_ts

05.02.2020 (18:41:28) - Vladimír Rybička

Dobrý den, pane Fišere. Napište mně mailem /rybicka@basumperk.cz/ vaši adresu. Pošleme. Srdečně zdravím

27.01.2020 (13:26:13) - foto@fotofiser.cz

Prosím,nemáte někdo na výměnu CD "Živé nahrávky z XIII."?-na přední straně obálky je číslo XIV. Nabízím V.,VI.,VIII. nebo XI..Děkuji Michal Fišer

10.01.2020 (11:51:45) - R.I.P Petar Introvič

https://magazin.aktualne.cz/kultura/hudba/petar-introvic-bluesberry-nekrolog/r~50795cc4338c11eab259ac1f6b220ee8/

26.11.2019 (19:25:04) - evadol@email.cz

Dobrý den,tak jsme se konečně dočkali!
Sobota, BluesAlive s naší vzácnou návštěvou, 6 hodinový koncert s úžasnou muzikou a skvělými muzikanty! Pořadatelů habakuk, ale nikdo z nich si nevšímal, že u dveří ve velkém sálu spí opilec a vedle něj se hlasitě a bezohledně baví skupina lidí ojíněná pivem a vínem...tak ty kvalitní muzika evidentně nezajímá !?! Kultura dnešních dní?
Nedalo by se s tím něco dělat ???
Posíláme pochvalu pořadatelům na balkon! Tam si klidný poslech diváci určitě vychutnali!
Přestože chyba na kráse, koncert jsme si užili. Návštěva nešetřila pochvalou. Těšíme se na příští jubilejní ročník!

24.11.2019 (00:45:55) - Ondřej Bezr Finniganovi

Díky za chválu, ale ten program je samozřejmě dílo celého našeho týmu. A k těm "žvanilům" - to je bohužel věc, kterou nelze uhlídat nikdy nikde, také to jako návštěvník koncertů a festivalů nemám rád a někdy i okřikuju hlučné sousedy. Na druhou stranu, když budu k sobě upřímný, i já se umím "zakecat". Asi bychom měli všichni víc myslet na to, že nejsme na světě sami. Což asi neplatí jen pro hudební festivaly... Mějte se, Ondřej Bezr

20.11.2019 (16:08:51) - Finnigan

Ono je to hlavně o slušnosti a ohleduplnosti. Nemusíte stát u pódia kde vás otravují fotografové, ale stejně spolehlivě vás můžou v polovině sálu vytočit žvanilové, které máte v zádech a kteří mají potřebu sdělovat si hlasitě své zážitky z jiných akcí, dovolených nebo chlastaček. Všechny tři jsem letos zažil. A je jim jedno, jestli do toho řežou Dirty Deep nebo zpívá Zach Day.
Jinak chci moc poděkovat pořadatelům a letos zvlášť Ondřeji Bezrovi. To jak letošní ročník namíchal bylo úžasné. Řekl bych, že tahle laťka už je na maximu, ale vzhledem k tomu, že to samé jsem si říkal vloni a letos jsem byl vyveden z omylu, už se do prognóz nepouštím. Díky za skvělé tři večery.

20.11.2019 (12:19:12) - Ondřej Bezr - ad fotografové

Milý pane Hadvičáku, milá Lenko, i vy další. Problém je někde úplně jinde. Festival má svoje tři kmenové fotografy (jejich snímky najdete v naší fotogalerii na webu). Ti mají exkluzivní přístup na pódium. Dále se pravidelně akredituje za různá média max. deset fotografů, více jich není (spíš méně). Ti fotí pod pódiem a jsou to ti, kteří, jak píšete, "mají zásluhy o festival". Zbytek jsou amatéři, normální návštěvníci, kteří si přinesou fotoaparáty nejrůznějšího druhu.
My máme podle mého názoru jen dvě možnosti. Buď nechat fotit všechny, nebo jen akreditované. Co by znamenala druhá verze? V první řadě šacování všech příchozích, jestli s sebou nemají fotoaparát. A to nejen při prvním vstupu, ale po dobu celého večera, i když si třeba jen půjdou ven zakouřit a budou se chtít vrátit (čili - pro vaši představu - jen já sám bych musel být šacován tak patnáctkrát za večer). Protože jak jinak zjistíme, že třeba v deset večer někdo "nepašuje" fotoaparát, který měl do té doby třeba venku v autě? Ale nejen to. Také budeme muset stanovit, od jaké velikosti se bude fotoaparát zabavovat a jaká velikost je přípustná. A co uděláme s mobilními telefony? Vy, Oldo, jako profík dobře víte, že v mnohých mobilních telefonech už jsou dneska fotoaparáty na téměř profi úrovni. Myslíte, že člověk, který má "puzení" fotit, nevymyslí způsob, jak to udělat?
Samozřejmě, vůbec nejjednodušší varianta by byla prostě focení plošně zakázat. Kdo by vytáhl fotoaparát nebo i mobil a pokusil se fotit, prostě ho popadnout za límec a vyhodit. Bylo by to relevantní, nikdo by proti tomu nemohl říct ani popel. Ale něco mi říká, že návštěvnickému komfortu a pohodě v sále by to příliš neprospělo. Uvědomte si, že by to znamenalo mít sál doslova obklíčen ochrankou - odhaduji tak po čtyřech lidech na každé straně sálu jakož i pod pódiem, další min. čtyři na balkoně...trochu koncentrák, ne?
Abych to uzavřel: touto tematikou se budeme rozhodně zabývat. Jestli se nám podaří už na příští ročník vymyslet řešení, to vám na sto procent slíbit nemohu, ale vaše slova rozhodně nepadají pod stůl. Díky za přízeň, Ondřej Bezr

20.11.2019 (11:04:22) - o.hadvicak@gmail.com

Letošní ročník byl můj třetí a zase to bylo super a už se těším na příští rok. :) Díky za takový festival! :)
Je jen jedna věc, která mě už 3 roky nepřestane udivovat a ke které si už tři roky říkám, že Vám musím něco napsat. Omlouvám se, že jsem z pochvaly sjel hned ke kritice, nedělám to rád, ale dozvěděl jsem se, že se to tady řeší a chtěl bych k tomu z pozice člověka, který se daným řemeslem několik let žíví, taky něco napsat, protože situace v prvních řadách mi příjde šílenější a šílenější. Ano, jde o dámy a pány s fotoaparáty.
Víte, já, jako platící návštěvník festivalu, bych si chtěl užít výbornou muziku, kterou Váš festival nabízí, trochu si i zatančit a zaskákat, popřípadě na vypalovačky typu letošních Dirty Deep či předloňských Jane Lee Hooker i pořádně zapařit. Jenže.... Má to jeden háček.... buď mám o rameno opřený teleobjektiv nejakého nešťastníka, který se nedokázal dostat do první řady 80ti fotografů a nebo před sebou mám skupinu 5ti fotografů v první řadě, kteří se navzájem postrkují a hledají co nejlepší úhel, aby mohli vyfotit to, co má Greta Valenti pod její krátkou sukní.... No a když si člověk jenom poposkočí, okamžitě se zezadu ozve "Heléééé, bacha na můj foťák, monopode" a nebo z přední linie "Co děláš? My tady fotíme, máme akreditaci, hodně jsme pro festival udělali, máme lístky zadarmo, my tady musíme fotit, jsme z médií, tohle je NAŠE místo......blá blá blá". A to je tak trochu, když budu slušný, pruda. Jako fotograf chápu, že pro dobrou fotku se musí člověk dostat do předních míst, ale když fotím koncerty, snažím se nepřekážet, protože lidi si zaplatili, aby z koncertu/festivalu něco měli a nechtějí z toho mít jen moje záda, cvakání závěrky a moje blbé kecy, takže jasný, dostanu se dopředu, udělám pár fotek a mizím. Ne nadarmo to na velkých akcích funguje tak, že fotografové mají cca 15 minut na nafocení a pak musí zmizet. Co jsi nestihl během prvních tří písniček, to už pak nedoženeš, teď už jsou interpreti pouze pro fanoušky, smůla, kámo.
Nemyslím si, že by jediným řešením této situace měl být nějaký metr a půl široký koridor pro těch 100 fotografů. To bychom si moc nepomohli, že.... Spíš by pomohla nějaká akreditace, určit 5 lidí, kteří se budou během festivalu starat o reportáž a podle mě, když byste oslovili 5 dobrých lidí, mohly by výsledky být ještě lepší, než teď s těmi 100 fotografy v první řadě a pokud možno v hloučku. Popřípadě udělat po stranách od subwooferů úzkou zónu, kde by se mohlo těch 5 lidí pohybovat. To by návštěvníky a ani kapely moc neomezilo a fotografové by měli možnost se dostat blíž bez nutnosti prodírání se davem.
Někde jsem tady četl slova o dobách minulých, kde se omezovalo a regulovalo. Jo, já jsem ještě "mladej", ty doby nepamatuji a je super, že BA je pořád takový free festival, narozdíl od velkých fesťáků, ale jak se říká, svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda jiného jedince a to dámy a pánové s fotoaparáty nějak nerespektují. Příjde mi to už až moc přehnané a tak, i když mě to mrzí, myslím si, že tady by pořadatelé měli zasáhnout. A Mýrečku, věřte mi, že já jsem na nepohodlí v prvních řadách zvyklý, vyrůstal jsem na punkové muzice, zajdu si i na hard core koncerty a tam jsem zvyklý, že se mnou někdo v prvních řadách hodí i o zem. :D Takže nepohodlí - pohoda. Ale abych se o místo musel přetlačovat s fotografy, neustále brát na ně ohled (vím co to stojí, i když 2/3 z nich používají spíš amatérské vybavení) a ve finále být za toho špatného, co jim "nemá absolutně co říkat, protože oni se zasloužili o festival!" mě nepříjde nepohodlné, ale omezující.
Teď bych se chtěl zeptat, to opravdu festival potřebuje asi 2 miliony fotek interpretů, že tam máte tolik "akreditovaných" fotografů? Když 15 lidí stojí s foťáky v hloučku, nabídnou pak rozmanité fotky? Nebo je to jeden úhel v 15ti stejných podobách? Není lepší tisku poskytnout fotky od svých dvorních akreditovaných fotografů, aby tam nemusely každé noviny z ČR posílat 8 svých fotografů?
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, to víte, 3 ročníky to vě mě vře, ale byl bych rád (a myslím, že nemluvím jen za sebe), kdyby se tento problém vyřešil, protože už to fakt přerostlo do něčeho hrozivého a je to (pro mě určitě) jediný škraloup na jinak skvělém festivalu, jako je BluesAlive.

Ještě jednou děkuji pořadatelům za jinak peckovní ročník a budu se těšit na příští rok!
Olda Hadvičák

20.11.2019 (08:06:51) - Lenka

Ouuujeee.... Super rocnik! Chvalim a tesim se na dalsi! A verim, ze jeste lepsi :-)!!!
Poznamka pro Ondru Bezra k fotografum... Tady uz ponekolikate probiranym (nejen letos). Ano, pro navstevniky hudby opravdu otravni... Chapu, ze regulovat je by bylo slozite... A ano, koridor by nebyl reseni. Pac by nemel metr a pul. Vzhledem k tomu, ze BA ma akreditovanych asi 100 fotografu (coz tvrdi vsichni s fotakem na krku, a ze maji vyhradni pravo stat v prvni lajne). Mozna by pro zacatek stacilo opravdu akreditovane fotografy oznacit visackou a ti ostatni "umelci a zastupci tisku" by si ziskali misto jako kazdy jiny posluchac. Sam jste to tady v minulosti psal, ze se prevazne jedna o fotografy amatery. Diky moc :-)!
Lenka

20.11.2019 (07:30:36) - Beata

Velký dík celému týmu. Všem skrytým, bez kterých se tahle paráda neobejde, také mnohdy trpícím obsluhujícím a letos hlavně ***** zvukaři!!! Gratuluji, odvedli jste dobrou práci.

19.11.2019 (14:22:58) - Ondřej Bezr za BA

Co se týče "problému s fotografy", obávám se, že jediným řešením by byl fotografický koridor před pódiem pro akreditované fotografy, jako tomu bývá na velkých festivalech. Nicméně se obávám, že ani toto řešení by váš problém příliš nevyřešilo, protože by vás odřízl o nějaký cca metr a půl od pódia. Ondřej Bezr, dramaturg BA

19.11.2019 (14:20:40) - Blues Alive fanouškům

Děkujeme vám všem za vesměs příznivé ohlasy a těšíme se s vámi na shledanou příští rok při 25. ročníku Blues Alive. Tým Blues Alive

19.11.2019 (08:00:51) - Alex

díky za super zážitek! těším se na další ročník :)!

a všem "profesionalním" fotografům v přední linii přeji v příštích ročnících trochu toho nepohodlí. požitek z hudby snad zvítězí nad hromadou fotek!

18.11.2019 (17:54:22) - Martin.Kulhaj@gmail.com

Děkujeme! ✌️

18.11.2019 (16:17:42) - Zdeněk

Díky za Váš názor Otto, máte na něj právo...
Ať žije pravda a svoboda!
Je důležité si to připomínat!!!
❤️ Zdeněk

18.11.2019 (15:29:16) - Otta

Mýreček--pravda,první řada je masakr ale na druhou stranu zážitek,po 18ti letech na klandru dva roky na balkoně /ale co nejblíže podiu-natáčím/na balkoně proto že mám rok železné koleno a hned po Šumperku jsem se dozvěděl že jdu v lednu na druhé.Do Šumperka ale třeba na vozejku-prostě BOMBA a dík všem.

18.11.2019 (09:33:48) - Arno

Špičková hudba, špičkové ozvučení.

18.11.2019 (09:27:46) - Mýreček

@pzarecky@gmail.com: seš tak mladej nebo už jsi na doby, kdy se všechno omezovalo a regulovalo zapomněl? Nebo se ti po nich snad stejská?
Nehledě na to, že když se ti líbí v první linii, musíš zkrátka s trochou nepohodlí počítat. V první lajně to obvykle sviští víc, než jinde :-)

17.11.2019 (20:46:52) - Otta

Tak nevím kam až tu laťku chcete strkat,prostě absolutní vrchol.Moc děkuji pořadatelům za jejich určitě namahavou práci která se jim ve všech směrech daří.Jen jedna maličkost,olepená aparatura nápisem LETNÁ???Je to bluesový festival,ne festival politické písně a v publiku jsou určitě lidé různého názoru tak jim nevnucujte jen jeden,nechte lidi na chvilku odpčinout od starostí všedního života,to jen na okraj.Takže ještě jednou VELKÝ dík za úžasný program.

17.11.2019 (14:49:59) - Pafka

Diky moc za skvely vikend, bylo super :-) :-)
Tak zase za tok :-)
Pafka zobrazuji 1 - 30 [celkem zpráv: 1461]  další

News

Blues Aperitiv

dalsi fota: 2020_BA_plakat_A2_blues_aperitiv_II_nn

22.07.2020

Ticket are available from June 25 at 2 p.m.

Through the pre-sale network GoOut.net and in the pre-sale DK Šumperk.

dalsi fota: 2020_BA_permanentka_n

23.06.2020

Preparations for the 25th year of the festival

dalsi fota: 2020_BA_TZ_pripravy_na_25_rocnik_festivalu_AN

12.05.2020

Blues Aperitiv has been put off

The new date will be announced later.

10.03.2020

The date of Blues Alive in 2021 is known

XXVI. Blues Alive will take place from 11th to 13th November 2021.

31.01.2020

The date of Blues Aperitiv in 2021 is known

The Blues Aperitiv in 2021 will take place on March 20.

31.01.2020