> English Version

Web navštívilo lidí:
491392

Aperitiv 2009

Výsledky Blues Aperitiv 2009

 

Deset kapel se v sobotu 20. června vystřídalo na pódiu v Pavlínině dvoře v Šumperku, kde se uskutečnil jubilejní desátý ročník soutěžní přehlídky Blues Aperitiv, soutěž kapel, které se ucházejí o účast v programu slavného podzimního festivalu Blues Alive.

 

Účinkující desítku skupin vybrali pořadatelé ze šestatřiceti přihlášených kapel podle zaslaných demosnímků. V sobotu je „naživo“ hodnotila mezinárodní porota, v níž zasedl hudební publicista a dramaturg Blues Alive Ondřej Bezr, vydavatel polského prestižního časopisu Twoj Blues Andrzej Matysik a lídr slovenské skupiny Víťazný traktor Ján Litecký Švéda.

 

„Z postupu se mohla radovat česká sestava St. Johnny & Charlie Slavík a rakouská skupina The Roosevelt Houserockers. Obě zahrají svoje sety při Blues Alive na druhé scéně ve foyer. Ovšem největším překvapením byla polská skupina Hoodoo Band, kterou její výkon katapultoval  přímo na hlavní scénu festivalu,“ uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

 

U diváků zvítězila česko-americká skupina Dan Hot Drums & Blues Band  a bude v listopadu rozjíždět některý z jam session. Na třetí hlavní koncert Blues Alive do polského Chorzówa nominovala porota slovenskou skupinu Kŕdel divých Adamov.

 

Podle pořadatelů byl letošní ročník bezpochyby nejúspěšnější. Nejen co do kvality  muzikantů (vůbec poprvé postoupila kapela rovnou na hlavní stage do velkého sálu), ale také zájem veřejnosti byl mimořádný. Platících posluchačů přišly tři stovky.

 

Charlie Slavík a St. Johnny Band /CZ/
dalsi fota: stjohnnyn dalsi fota: Aperitiv3n dalsi fota: Aperitiv1n

 

Výsledky vyhledávací soutěže Blues Aperitiv X.

 

Do 10. ročníku mezinárodní vyhledávací soutěže Blues Aperitiv poslalo přihlášku s nahrávkou 31 souborů z Česka, Polska, Rakouska, Slovenska a jedna česko-americká formace. Na začátku května vybrala odborná porota složená s hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů 10 skupin, kteří se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu v sobotu 20.června na Pavlínině dvoře v centru Šumperka. 

Z desítky vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive (12.-14.11.09). Avšak praxe z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům! I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku.

Postupující na finálový koncert Blues Aperitiv X.:
The Cell
Around the blues (PL)
St. Johnny
The Roosevelt Houserockers (AT)
Bluesberg
Smuggler´s Lodge
Hoodoo Band (PL)
Dan Hot Drum And Blues Band
Kŕdeľ divých Adamov (SK)
Jindřich Pevný
Náhradníci: Banda band, Second Band (SK)

News

Prodej vstupenek startuje 25.6. od 14 hodin

Prostřednictvím předprodejní sítě GoOut.net a v předprodeji DK Šumperk.

dalsi fota: 2020_BA_permanentka_n

23.06.2020

Dramaturg šumperské přehlídky blues Ondřej Bezr nepřipouští, že by se festival letos nekonal

Rozhovor pro Mladou frontu DNES

dalsi fota: 2019_BA_TZ_rozhovor_MFD

a 5 + 2

dalsi fota: 2019_BA_TZ_rozhovor_5+2

27.05.2020

Přípravy na 25. ročník festivalu

dalsi fota: 2020_BA_TZ_pripravy_na_25_rocnik_festivalu_n

12.05.2020

Blues Apertiv se nekoná

Náhradní termín bude oznámen.

10.03.2020

Známe datum Blues Alive pro rok 2021

XXVI. ročník Blues Alive se uskuteční ve dnech 11.-13.11.2021.

31.01.2020

Známe datum Blues Aperitiv pro rok 2021

V roce 2021 se Blues Aperitiv uskuteční dne 20.3.2021.

31.01.2020